English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Dnešní zasedání VV AsK AČR ...

Dnešní zasedání VV AsK  AČR ...

Dnes proběhlo další zasedání Výkonného výboru Asociace kartingu AČR. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno z nejdůležitějších předsezonních  zasedání, tak se pokusím přinést pár aktuálních informací.

 

1. Byl takřka schválen oficiální kalendář pro MR, KC a MP, ale až na jeden závod MR. U tohoto závodu musí ještě dojít k potvrzení termínu, což by mohlo být začátkem příštího týdne. Jakmile bude vše schváleno, budu se snažit Vás  seznámit s tímto oficiálním kalendářem.

 

2. Třída Honda Endurance pojede svůj pohár v rámci MR ČR. Závod se vždy pojede v sobotu v 17 hodin (start). Poslední závod ve Vysokém Mýtě se  Honda Endurance pojede pouze na 2 hodiny. Důvodem tohoto zkrácení závodu je dojezd ještě za "světla". Posunutím startu na 17 hdin se získá časový prostor pro další trenink pro všechny kategorie (v sobotu odpoledne).

 

3. V rámci MR ČR jsou vypsány i kategorie KF2 a KF3 . Tyto dvě kategorie pojedou jízdy dohromady. Hodnocení bude zvlášť. Vše se dá přizpůsobit dle zájmu o tyto kategorie.

 

4. Třídy Rotax Max a Rotax Max Junior pojedou závodní jízdy dohromady. Hodnotit se budou zvlášť. To platí za předpokladu, že nebude překročena maximální propustnost tratě.

 

5.Třídy ROK a ROK Junior pojedou závodní jízdy dohromady. Hodnotit se budou zvlášť. To platí za předpokladu, že nebude překročena maximální propustnost tratě.

 

6. V rámci MR ČR budou již mít možnost bodovat i zahraniční jezdci. To znamená, že se budou započítávat do celkového pořadí i jezdci se zahraniční lcencí.

 

7. V rámci MR ČR se pojedou dvě bodovací finálové jízdy, které se budou samostatně započítávat do celkového pořadí MR ČR. Při konečném vyhodnocování se budou škrtat dvě nejhorší finálové jízdy.

 

8. Probíhá výběrové řízení na dodávky pneumatik v rámci MR ČR. Vzhledem k tomu, že v zadání je podmínka , že mezinárodní kategorie musí být v souladu s "mistrovstvím" CIK - FIA,  tak je již jasné :

Kategorie KZ2 - VEGA

Kategorie KF2 + KF3 - Dunlop


icon Vráťa Ondráček icon 7.1.2010, 18:44 icon 1530x icon 0x

Galerie k článku (1)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Nový WSK kalendář 2020 ...

Nový WSK kalendář 2020 ...

Dne 22.5.2020 představil organizátor mezinárodních motokárových závodů WSK Promotion nový termínový kalendář, podle...

icon WSK / Ondráček V. icon 25.5.2020, 21:30 icon 82x icon 0x

Pět TOP jezdců CRG za posledních 20 roků ...

Pět TOP jezdců CRG za posledních 20 roků ...

Italská firma CRG vyhlásila na Facebooku a na Instagramu anketu, ve které bylo možné hlasovat o nejlepšího motokárového jezdce CRG za...

icon CRG / V.Ondráček icon 13.5.2020, 19:38 icon 166x icon 0x

BirelART má zastoupení na Slovensku ...

BirelART má zastoupení na Slovensku ...

Od letošního roku má italská firma BirelART svého obchodního partnera i ve Slovenské republice. Je jím známá firma K - Kart...

icon K - Kart / V.Ondráček icon 13.5.2020, 17:31 icon 250x icon 0x