English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Info k závodu 24h KARTING OF ITALY 2019 ...

Info k závodu 24h KARTING OF ITALY 2019 ...

V minulém článku jsem slíbil trochu podrobnější informace k průběhu vytrvalostního závodu 24 h KARTING OF ITALY, který se jel o minulém víkendu v italské Adrii. Závod pořádá firma CRG a jede se na motokárách (motory 270 cm³) určených pro půjčovny. Motokáry pro soutěžní týmy zabezpečuje firma CRG, a to včetně servisu během závodu.

Tohoto závodu se zúčastnil český tým CRG Team OK Kart, který pod vedením Jiřího Kočky do závodu "nasadil" 3 posádky. Nejvíce se dařilo šestičlenné posádce, která startovala s motokárou pod startovním číslem 47 a názvem OK Kart Blue. Velmi dlouho byl tento český tým ve vedení závodu, ale v závěru vytrvaláku z obav nedodržení pravidel, musel tým provést ještě jedno střídání jezdců a z vedoucí pozice nakonec klesli na místo čtvrté.

Závod vlastně už začal kvalifikačním tréninkem. Pro tým OK Kart Blue se počítal kvalifikační čas, který zajela Michaela Dorčíková. Čas odpovídal 18. pozici na startu hlavního závodu. Do hlavního závodu, který startoval ve 14 hodin v sobotu, startoval Ondřej Kočka. Hned po startu byl Ondra na 20. pozici, ale ještě v průběhu prvního kola se propracoval na 15. místo. První střídání přišlo po 1,5 hodině závodu. Český tým získával postupně velmi dobré tempo a dařilo se zajíždět pravidelně jedny z nejrychlejších časů. Zhruba po 5 hodinách závodu se tým OK Kart Blue propracoval až do vedoucí pozice. Tuto pozici se dařilo udržet s minimálním náskokem až do posledních 40ti minut závodu. Do povinných 30 zastávek scházela ještě jedna zastávka a tu bylo nutné právě provést 40 minut před koncem závodu. Vzhledem k malým rozestupům na prvních místech, klesl český tým OK Kart Blue na čtvrté místo v cíli (neděle v 15 hodin). Škoda, že to nevyšlo, ale i tak velmi slušný výsledek.

Šéf českého motokárového vytrvalostního týmu, pan Jiří Kočka dodal:  "S výsledkem jsme moc spokojeni. Když jsme jeli do Adrie, tak jsme s takovým výsledkem ani nepočítali. Sice jsme taky teď trochu zklamáni, že jsme neudrželi první místo, ale jsme hrdí na to, co jsme v Adrii předvedli. Musím vyzdvihnout výkon každého jednotlivce, takže celého týmu. Jako čeští obchodní partneři italské značky CRG, jsme se v závodě předvedli velmi slušně. Náš kvalitní výkon ocenil i majitel firmy CRG pan Giancarlo Tinini. Z Itálie si odvážíme i spoustu dalších zkušeností, které hodláme zúročit v dalších následujících vytrvalostních závodech".


Stupně vítězů závodu 24 h KARTING OF ITALY 2019:


Před startem hlavního závodu


 


icon OK Kart / V.Ondráček icon 2.4.2019, 22:00 icon 289x icon 0x

Galerie k článku (6)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Mistři Evropy kategorií KZ a KZ2 2019 ...

Mistři Evropy kategorií KZ a KZ2 2019 ...

V italském Sarnu se o minulém víkendu (15.-16.6.2019) jel druhý a závěrečný závod seriálu CIK-FIA Mistrovství Evropy...

icon Vráťa Ondráček icon 19.6.2019, 23:05 icon 94x icon 0x

Nová motokárová dráha na Slovensku ...

Nová motokárová dráha na Slovensku ...

Slovenský karting (snad i český) se může už definitivně těšit na novou motokárovou dráhu. Hned vedle známého závodního okruhu...

icon SKR / V.Ondráček icon 19.6.2019, 5:30 icon 99x icon 0x

4. závod MP & MSR - Třinec ...

4. závod MP & MSR - Třinec ...

Blíží se víkend 21. - 23.6.2019 o kterém se pojede již 4. závod populárního seriálu Moravský pohár &...

icon Vráťa Ondráček icon 18.6.2019, 21:52 icon 117x icon 0x