English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Mezinárodní ocenění pro Matěje Kácovského ...

Mezinárodní ocenění pro Matěje Kácovského ...

HKC Racing - Most - 5.12.2019

Závěr sezóny HKC Racing Teamu s italským bronzem ...

Kromě domácích motokárových a dalších triumfů zaznamenal mostecký závodní HKC Racing Team i jeden významný zahraniční. Formulový pilot Matěj Kácovský navštívil v minulých dnech italské město Parma, aby si tu v sídle legendárního výrobce formulí Dallara při slavnostním vyhlašování vítězů převzal jednu z cen. V celkovém hodnocení letošního ročníku Italian Formula Trophy totiž v kategorii dvoulitrových monopostů Renault obsadil třetí místo.

Matěj se účastnil podniků českého Carbonia Cupu, vybraných závodů motokár i dalších důležitých aktivit a tak ani nemohl jet všechny víkendy italské série. Přesto si stabilními výkony ve své třídě vybojoval bodový příděl, který znamenal celkově bronzovou pozici. V důstojném prostředí společenského sálu formulové továrny proběhl slavnostní akt s připomínkou průběhu celé sezóny a závěrečným vyhlášením a fotografováním vítězů jednotlivých kategorií.

"To, že Matěj vlastně ve své první sezóně poměrně prestižního zahraničního seriálu dokázal vybojovat celkové umístění na podiu, je pochopitelně obrovský úspěch. Máme letos několik mistrovských titulů z domácích seriálů, nicméně v takové umístění v zahraničí jsme ani ve snu nedoufali, zvlášť, když šlo o zkušební sezónu, ve které měl hlavně sbírat zkušenosti z velkého světa motorsportu mezi silnou konkurencí. To, že kromě toho sbíral i body, je fantastický bonus," řekl trenér Ivan Houzák.

Dodal, že jde pochopitelně i o velkou výzvu a závazek do dalších sezón, protože Matěj je ve věku, kdy musí dokázat skloubit studijní povinnosti se závoděním, testováním, technickou přípravou a dalšími aktivitami, které k motorsportu patří. Je ale nesporné, že prokázal velkou píli, učenlivost a silnou vůli. Spolu s talentem a nezbytným štěstím to jsou základní prvky, bez kterých se úspěch v motorsportu nedostavuje. Sezóna 2020 startuje už na jaře...


Matěj Kácovský s pohárem za celkové třetí místo


 


icon HKC / V.Ondráček icon 15.12.2019, 20:56 icon 318x icon 0x

Galerie k článku (1)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - národy ...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - národy ...

Dalším statistickým údajem, na který se podíváme, jsou počty motokárových jezdců startujících v...

icon CIK-FIA / Vráťa Ondráček icon 9.1.2020, 20:29 icon 195x icon 0x

Trochu statistiky ze sezony 2019 - motory ...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - motory ...

Jak jsem již v prvním článku "statistiky" psal, tak v sezoně 2019 startovalo v motokárových šampionátech CIK - FIA celkem 774 motokár...

icon CIK-FIA / Vráťa Ondráček icon 3.1.2020, 12:12 icon 275x icon 0x

Vše nejlepší do nového roku 2020 ...

Vše nejlepší do nového roku 2020 ...

Všem aktivním i pasivním vyznavačům motokárového sportu přejeme úspěšný vstup do nadcházející sezony 2020, v průběhu...

icon Vráťa Ondráček icon 1.1.2020, 8:11 icon 163x icon 0x