English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Motokárový víkend v Písku ..

Motokárový víkend v Písku ..

V motokárovém areálu v Písku - Hradišti probíhal o minulém víkendu "Motokárový víkend", který pořádal Svaz kartingu AČR. Součástí tohoto víkendu bylo několik souběžně probíhajících akcí. V první řadě to byl jarní camp Kartingové akademie AČR, kterou tentokrát nevedl její vedoucí Jan Midrla, ale v záskoku to byl Martin Gregor. Jan Midrla se v sobotu zúčastnil závodu v rallysprintu v Kopné a v sobotu už byl přítomen v Písku. Dále v Písku probíhalo školení mladých a začínajících jezdců. Poslední akcí bylo předvedení a nabídka motorů  do motokár kategorie Školní 50. Z této nabídky by měl být vybrán Výkonným výborem Svazu kartingu AČR motor, který by byl použit v nejmenší kategorii začínajících jezdců v nadcházejících sezonách. 

Dle velké části přímých účastníků byl "Motokárový víkend " dobře organizovaný a určitě po všech stránkách velmi přínosný. 


V předváděcích jízdách s novými motory pro kategorii Školní 50, předváděla také svou nabídku známá česká tuningová firma KVS Racing. Jak je velmi dobře známo, tak firma KVS je také obchodním zástupcem italského výrobce motokárových motorů IAME. Tento předváděný motor je vážným kandidátem do výběru pro pohon nejmenších motokár, a proto nás firma KVS požádala o představení tohoto motoru i na stránkách KartingSportu. Níže si tedy můžete přečíst podrobnější informace o motoru, který pro kategorii Školní 50 nabízí firma KVS. Pokud budeme požádáni o představení i ostatních nabídek, tak to rádi učiníme. 


Společnost Jan Straka - KVS Racing, výhradní dodavatel motorů IAME pro Českou republiku nabízí motor IAME M1 pro třídu Školní.

Motor IAME M1 je poslední novinka v produkci firmy IAME S.p.A. , která se velmi úspěšně zabývá mj. výrobou  závodních motokárových motorů a která reaguje na celosvětový problém v nedostupnosti vhodného motoru pro nejmladší řidiče, při prvním vstupu do motokárového sportu. Jedná se tedy o motor, který byl vysloveně vyvinut pro motokáry (není to tedy motor,který je přizpůsoben z motoru pro zahradní techniku, stavební stroje) a hlavní důraz byl kladen na vysokou životnost motoru a bezpečnost provozu. Bezpečnost provozu je zajištěna tepelnými kryty na hlavě, válci motoru a výfukové krabičce, vypínačem ON/OFF.

Provoz motoru je velice jednoduchý, snadno se instaluje do podvozku o rozvoru 860/950 mm. Veškeré příslušenství je upevněno na bloku motoru. Provoz motokáry s tímto motorem vyžaduje pouze základní pracovní dovednost a zručnost tatínka či mechanika. Součástí dodání motoru je samozřejmě i 1,5 l palivová nádrž včetně benzínového filtru a hadiček.

Motor M1 je vybaven odstředivou spojkou, která je navržena za účelem velmi vysoké životnosti bez obložení. Kluzné plochy válce motoru a pístu jsou ošetřeny blíže nespecifikovanou technologií, která značně  zvýší životnost těchto dílů. Motor je vybaven long live karburátorem Tillotson.

Společnost IAME  se při vývoji tohoto motoru M1 usilovně zabývala hodnotou maximálního výkonu a průběhu točivého momentu. Tato otázka prošla i širokou veřejnou diskuzí. Konečná hodnota výkonu 2,0 HP a točivého momentu 2,5 Nm se stala vhodným kompromisem. Vzhledem k tomu, že současné motory pro třídu Miny 60 disponují výkonem  cca 10 HP, tak motor M1 již nebude potřebovat dodatečné omezení výkonu, pokud ano bude toto dále řešeno  ve výrobním závodě.

Motor je navržen tak , aby se mohl dodatečně velmi jednoduše zaplombovat k zamezení provádění dodatečných úprav.

Společnost Jan Straka KVS Racing garantuje požadavky VV Svazu kartingu AČR na motor pro třídu Školní.

 

Jan Straka

Ve Cvikově 7.4.2017 


icon Vráťa Ondráček / KVS icon 11.4.2017, 20:36 icon 1269x icon 0x

Galerie k článku (0)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Vytrvalostní série GTC - 4. závod Wittgeborn ...

Vytrvalostní série GTC - 4. závod Wittgeborn ...

Český motokárový tým EM Racing Cheb (Emil Minář a Daniel Liščák) se o víkendu 28. - 29.7.2018 zúčastnil 4. závodu...

icon Emil Minář / V.O. icon 13.8.2018, 21:38 icon 75x icon 0x

5. závod seriálu Czech Kart Open - Vysoké Mýto ...

5. závod seriálu Czech Kart Open - Vysoké Mýto ...

Zhruba za 14 dní ( 24. - 26.8.2018) se pojede na autodromu ve Vysokém Mýtě pátý a tím pádem i předposlední letošní závod...

icon Vráťa Ondráček icon 8.8.2018, 16:05 icon 215x icon 0x

Výsledky finálového závodu ME OK a OKJ - Essay ...

Výsledky finálového závodu ME OK a OKJ - Essay ...

V neděli 5.8.2018 se finálovými jízdami uzavřelo letošní CIK-FIA Mistrovství Evropy motokárových kategorií OK a OKJ. Závod se...

icon Vráťa Ondráček icon 6.8.2018, 17:49 icon 176x icon 0x