English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Patrik Hájek v nové roli ...

Patrik Hájek v nové roli ...

Od příští sezony vstupuje na scénu mezinárodního kartingu nový tovární tým - Exprit Racing.

Tým, který je součástí skupiny OTK (Tony Kart, Kosmic), tak oficiálně touto formou vstupuje na závodní dráhy v závodech seriálů WSK a šampionátů CIK - FIA. Vedení týmu Exprit Racing bylo svěřeno Patriku Hájkovi, mistru světa z roku 2018. Českému motokáristovi tak byla projevena obrovská dávka důvěry, která s největší pravděpodobností vyplynula z mnohaleté spolupráce s firmou OTK a především také z  působení Patrika v týmu Kosmic Racing, v jejichž barvách získal titul světového šampiona královské kategorie KZ.

Značka Exprit vznikla v roce 2009, ale až teď se vedení OTK rozhodlo vstoupit do světového kartingu touto formou. Sídlo továrního týmu je v italském Desenzano del Garda a v nadcházející sezoně se tento tým bude specializovat na kategorie OK a OK Junior. Jezdecké složení továrního týmu bude brzy oznámeno. Do závodů bude nasazen podvozek Exprit Noesis R se zabudovanými motory Vortex. Oficiální debut továrního týmu Exprit Racing bude v závodě WSK Master Series v italské Adrii, který se pojede na začátku února a pokračování bude v dalších závodech WSK, dále v šampionátech FIA ( mistrovství Evropy a mistrovství světa).

Patrik Hájek je neúspěšnějším českým motokáristou a také prvním Čechem, kterému bylo svěřeno vedení zahraničního továrního týmu na této úrovni. Je to bezesporu obrovská výzva pro Patrika a čeká ho náročná práce. Patrik Hájek také během letošní sezony pracoval v pozici osobního manažera úspěšného formulového jezdce Romana Staňka. Tuto roli bude u Romana zastávat i v nadcházející sezoně. Patrika tedy čeká velmi náročná sezona. Přejeme mu, aby se mu podařilo sestavit velmi dobře fungující tým jezdců, mechaniků a dalších odborníků a aby z toho vyplynula úspěšná sezona 2020.

Patriku držíme Ti pěsti ať se daří !!! 


icon Vráťa Ondráček icon 20.12.2019, 22:46 icon 746x icon 0x

Galerie k článku (2)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - národy ...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - národy ...

Dalším statistickým údajem, na který se podíváme, jsou počty motokárových jezdců startujících v...

icon CIK-FIA / Vráťa Ondráček icon 9.1.2020, 20:29 icon 190x icon 0x

Trochu statistiky ze sezony 2019 - motory ...

Trochu statistiky ze sezony 2019 - motory ...

Jak jsem již v prvním článku "statistiky" psal, tak v sezoně 2019 startovalo v motokárových šampionátech CIK - FIA celkem 774 motokár...

icon CIK-FIA / Vráťa Ondráček icon 3.1.2020, 12:12 icon 274x icon 0x

Vše nejlepší do nového roku 2020 ...

Vše nejlepší do nového roku 2020 ...

Všem aktivním i pasivním vyznavačům motokárového sportu přejeme úspěšný vstup do nadcházející sezony 2020, v průběhu...

icon Vráťa Ondráček icon 1.1.2020, 8:11 icon 163x icon 0x