English English Polski Deutsch Austria Italy Facebook

Výzva pro pamětníky kartingu ...

Výzva pro pamětníky kartingu ...

Nikdo z nás na začátku roku asi nepředpokládal, že vstup do letošní motoristické sezony bude mít takovou podobu, jakou momentálně má. A to ještě nikdo z nás ani neví, jakým směrem se bude situace vyvíjet. Doufejme že se obyvatelé České republiky ( a samozřejmě i celé Evropy) s koronavirem co nejdříve vypořádají, celá složitá situace poté uklidní a bude se moci rozjet motoristická sezona. 

KartingSport.cz přemýšlí, jak tento čas vyplnit. Podařilo se nám navázat užší spolupráci s jedním z olomouckých pamětníků, kterého i přes pokročilý věk stále karting baví. Máme k dispozici nějaký materiál a to včetně dobových fotografií za začátku motokárového sportu v tehdejší ČSSR. Chtěli bychom tak dnešní generaci ukázat a připomenout, jak tento krásný sport u nás vznikal a jak se postupně vyvíjel. Chtěli bychom toto období pro naše čtenáře představit v několika samostatných kapitolách, které budou obsahovat dobová fakta, fotografie a vzpomínky pamětníků. Rádi bychom vás požádali, a to zejména pamětníky, pokud mají z doby 60., 70. až 80. let (Čechy, Morava a Slovensko) nějaké zajímavé fotografie, vzpomínky, historky, tabulky atd., tak jestli nám je můžete poskytnout ve formě kopií a nebo psaného textu k dalšímu zpracování. Materiál můžete zasílat na redakční email - kartingsport@email.cz. Předem děkujeme za spolupráci.

Závěrem bychom vás rádi pozvali k internetové návštěvě Facebookového profilu - Historie kartingu CZ - kam čtenáři přináší spoustu zajímavých fotografií z dob minulých. Můžete se připojit i další. Za vaše příspěvky budeme moc rádi.


 


icon Vráťa Ondráček icon 15.3.2020, 21:08 icon 222x icon 0x

Galerie k článku (0)


Komentáře (0)

Zatím žádný komentář. Buďte první.

Pro komentování se prosím přihlašte.


Čtěte také...

Zemřel pan Jozef Goruška ...

Zemřel pan Jozef Goruška ...

Dnes máme pro motokárovou veřejnost jedno oznámení, a to z kategorie smutných zpráv. Včera - t.j. 25.3.2020 - náhle zemřel pan Jozef...

icon Vráťa Ondráček icon 26.3.2020, 21:11 icon 97x icon 0x

Easykart 2020 - nová kategorie KZ Junior ...

Easykart 2020 - nová kategorie KZ Junior ...

V rámci italského pohárového seriálu Easykart 2020 bude letos vypsaná nová kategorie KZ JUNIOR. Tato nová kategorie vznikla na základě...

icon Vráťa Ondráček icon 25.3.2020, 21:26 icon 124x icon 0x

Nejnovější varianta kalendáře FIA Karting 2020 ...

Nejnovější varianta kalendáře FIA Karting 2020 ...

Máme pro vás nejnovější variantu mezinárodního kalendáře FIA Karting - 2020. Snad nejdůležitější změna je v místě...

icon Vráťa Ondráček icon 25.3.2020, 21:00 icon 122x icon 0x